Էդգար Ղազարյանը՝ ՄԻՊ թեկնածու. ընդդիմությունը միասնական որոշում է կայացրել
Անահիտ Մանասյանի վերաբերյալ քաղաքական հայտարարությունները դեռ իրավական որևէ գործողության չեն վերածվել
Լինելով պաշտոնյա՝ ինչպե՞ս եք կարողացել ձեզ փոխկապակցված անձանց անուններով գրանցել գույքեր. Թովմասյանը՝ Ղուլարյանին
«Ակնկալում եմ բացատրություն, թե ինչպե՞ս եք կարողացել լինելով պետական պաշտոնյա՝ ձեզ հետ փոխկապակցված անձանց անուններով գրանցել տարբեր գույքեր, հասկանալի է՝ եղանակը եղել է այդպիսին»:
Անչափահասների նկատմամբ ճնշում գործադրելու, գոռգոռալու, խախտումներ թույլ տալու պնդումները կեղծ են. ՔԿ-ն՝ Թովմասյանին
Նշված հաղորդումների առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Միջազգային կառույցների քայլերի բացակայությամբ Բաքուն շարունակում է հայերի էթնիկ զտման քաղաքականությունը․ Թովմասյան
Շեշտել եմ՝ վերոգրյալի կապակցությամբ իրենց գնահատականն ու գործուն քայլերը կարող են նպաստել 120․000 կյանքի փրկությանը։
Ադրբեջանը առաջիկայում ձգտելու է Արցախում ստեղծել հումանիտար աղետ, որպեսզի կյանքի կոչի իր ցեղասպան ծրագրերը. Թովմասյան
Միջազգային գործընկերներիս ուշադրությունն եմ հրավիրում Ադրբեջանի այս անօրինական, մարդու հիմնարար՝ կյանքի, առողջության, ազատության և մյուս համընդհանուր իրավունքները ոտնահարող վարքագծի վրա։
«Ստում է». Տարոն Չախոյանը հերքել է Թագուհի Թովմասյանի արած հայտարարությունը
Իշխանությունը փորձում է բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնել Լեռնային Ղարաբաղը, որը հենց Սերժ Սարգսյանի ու Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման օրոք դուրս մնաց բանակցային սեղանից։
ՀՀ-ում դեսպանատան բացմամբ Կանադան ուղերձ է հղում աշխարհին և դրանով պաշտպանում հայկական ժողովրդավարությունը․ Պապոյան
Շարունակվում են ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հանդիպումները Կանադայի խորհրդարանում։
Կանադայում ՀՀ ԱԺ պատգամավորները Էնթոնի Ռոտային են ներկայացրել ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի մանրամասները
Անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-կանադական բարեկամության, Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման, Հայաստանում Կանադայի դեսպանատան բացման, միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդման և այլ հարցերին։
Թագուհի Թովմասյանի կարծիքով՝ եռամսյա հավաքների կազմակերպման գործընթացը ընթանում է որոշակի խախտումներով
Վերջինս նաև անդրադարձել է այս օրերին անցկացվող եռամսյա հավաքներին, որոնք, ըստ Թովմասյանի, անցկացվում են խախտումներով:
Գեղարքունիքի Կուտական համայնքի դիրքերի ուղղությամբ այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն տեղի չի ունեցել. ՊՆ խոսնակ
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը «Հայկական ժամանակին» հայտնեց, որ նշյալ ուղղությամբ այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն տեղի չի ունեցել:
Պետք է բոլորս Արթուր Վանեցյանից հետո հրաժարվեինք պատգամավորական մանդատից. Թագուհի Թովմասյանը պաշտոնից հրաժարական չի տա
Եթե գործընկերային համերաշխության մասին էր խոսքը, ապա պետք է բոլորս գործընկերաբար Արթուր Վանեցյանից հետո հրաժարվեինք մեր պատգամավորական մանդատներից:
Թագուհի Թովմասյանը առաջիկայում կորոշի՝ պատրաստվո՞ւմ է պատգամավորական մանդատը վայր դնել, թե՞ ոչ
Այս օրերին Վարդենիսում եմ, հույս ունեմ՝ մաքուր, սառը օդը կօգնի առավել արդյունավետ որոշում կայացնել:
Ինչ ունեցվածք են հայտարարագրել Թագուհի Թովմասյանը և նրա ամուսինը՝ Հայկ Դավթյանը
ՀՀ Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի և նրա ամուսնու հայտարարագիրը:
Թովմասյանը դատապարտում է երկրում բռնության դեպքերը, ակնկալում՝ իրավապահների օբյեկտիվ գնահատականը
«Հայկական ժամանակը» Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին մի քանի հարց է հղել:
ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը հայտնում է երկու օրով երկրից բացակայելու մասին
Այցը կազմակերպում, այցի հետ կապված ծախսերը հոգում է Ժնևի անվտանգության ոլորտի կառավարման կենտրոնը (DCAF), աջակցում՝ Գերմանիայի ԱԳՆ-ն: