Անդրադառնալով երեկ ԱԺ-ում տեղի ունեցածին և Թագուհի Թովմասյանի ակցիային, Արմեն Խաչատրյանը նշեց, որ կան սահմանադրական նորմեր, որոնք պետք է պահպանվեն և առաջինը այդ դահլիճում:
ԱԺ-ում տեղի ունեցած քաշքշուքից հետո ասաց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Ազգային ժողով նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ընդդիմադիր մի քանի պատգամավորների հեռացրեց դահլիճից։
Քիչ առաջ Ազգային ժողովի անվտանգության աշխատակիցներն ամբիոնը «գրաված» Թագուհի Թովմասյանին հեռացրեցին այնտեղից:
Ըստ նրա՝ իր դեմ ինչ-որ հետապնդումներ են իրականացվում։
Խնդրո առարկա ձայնագրությունը, որին Սերժ Սարգսյանը եւ նրա կրտսեր կուսակիցները սիրում են պարբերաբար հղում անել, նա հրապարակեց Գեղարքունիքում՝ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում։
Կներեք տիկին Թովմասյան, այս պահին Դուք չեք տեղավորվում մեր օրակարգային հարցերում: Մեր օրակարգում համազգային նշանակության հարցեր են
Ինչպես ասվել է՝ երբ ես մտածում էի, որ հասել եմ հատակին, ներքևից ինչ-որ մեկը թակեց։
Անահիտ Մանասյանի վերաբերյալ քաղաքական հայտարարությունները դեռ իրավական որևէ գործողության չեն վերածվել
«Ակնկալում եմ բացատրություն, թե ինչպե՞ս եք կարողացել լինելով պետական պաշտոնյա՝ ձեզ հետ փոխկապակցված անձանց անուններով գրանցել տարբեր գույքեր, հասկանալի է՝ եղանակը եղել է այդպիսին»:
Թովմասյանը հայտնել է ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Նշված հաղորդումների առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Շեշտել եմ՝ վերոգրյալի կապակցությամբ իրենց գնահատականն ու գործուն քայլերը կարող են նպաստել 120․000 կյանքի փրկությանը։
Միջազգային գործընկերներիս ուշադրությունն եմ հրավիրում Ադրբեջանի այս անօրինական, մարդու հիմնարար՝ կյանքի, առողջության, ազատության և մյուս համընդհանուր իրավունքները ոտնահարող վարքագծի վրա։
Իշխանությունը փորձում է բանակցային սեղանի շուրջ վերադարձնել Լեռնային Ղարաբաղը, որը հենց Սերժ Սարգսյանի ու Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման օրոք դուրս մնաց բանակցային սեղանից։
Շարունակվում են ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հանդիպումները Կանադայի խորհրդարանում։
Անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-կանադական բարեկամության, Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման, Հայաստանում Կանադայի դեսպանատան բացման, միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդման և այլ հարցերին։
Վերջինս նաև անդրադարձել է այս օրերին անցկացվող եռամսյա հավաքներին, որոնք, ըստ Թովմասյանի, անցկացվում են խախտումներով:
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը «Հայկական ժամանակին» հայտնեց, որ նշյալ ուղղությամբ այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն տեղի չի ունեցել:
Եթե գործընկերային համերաշխության մասին էր խոսքը, ապա պետք է բոլորս գործընկերաբար Արթուր Վանեցյանից հետո հրաժարվեինք մեր պատգամավորական մանդատներից:
Այս օրերին Վարդենիսում եմ, հույս ունեմ՝ մաքուր, սառը օդը կօգնի առավել արդյունավետ որոշում կայացնել:
ՀՀ Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի և նրա ամուսնու հայտարարագիրը:
«Հայկական ժամանակը» Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին մի քանի հարց է հղել:
Այցը կազմակերպում, այցի հետ կապված ծախսերը հոգում է Ժնևի անվտանգության ոլորտի կառավարման կենտրոնը (DCAF), աջակցում՝ Գերմանիայի ԱԳՆ-ն:
Շնորհավոր ձեր տոնը, սիրելի մայրեր և աղջիկներ:
Թող գերության մեջ մնացած իրենց որդուն, ծնողին, հարազատին սպասող բաց մնացած դռներ այլևս չլինեն:
«Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում Թագուհի Թովմասյանն ընդգծեց՝ ինքը հետ չի կանգնում իր առաջարկից:
Իշխան Զաքարյանի վերաբերյալ հարցին էլ Թովմասյանը չպատասխանեց՝ այն համարելով ոչ կոռեկտ: